Hayır Lokması İstanbul

Egenin en lezzetli tatlısı lokma artık İstanbul; da birçok hayırlara vesile oluyor. Lokma dağıtımı genellikle Ege bölgesi özelliklede İzmir şehrinde sıkça rastlanan bir durumdur. İnsan hayır için bir şey dağıtmak istere bir işinin olması için adak dilerse ya da içini ferahlatmak isterse, ölmüşlerin ruhları için herhangi bir hayır yapmak isterse en lezzetli hayır olarak Hayır Lokması İstanbul olarak hayırlara vesile oluyoruz.

Lokma Osmanlıdan gelen Arapça Lokma kelimesinden dilimize girmiş hoş ve lezzetli bir tatlıdır. Lokma bir yudumluk anlamına gelmektedir. Halka şeklinde bilinmesinin yanı sıra fındık şeklinde olanı da saray lokması adı ile bilinmektedir.  Hükümdarlar savaşlardan dönünce zafer kazanınca ya da sevinçli bir haber aldıklarında lokma dökülürmüş o zamanlarda. Birçok dizilerde de sık sık rastladığımız üzere şehzadeler doğduğunda da lokma dökülürmüş. Tarihten bu yana gelen lokma kültürü hala geleneklerimizde yerini almaktadır. İçerdiği un, maya, şeker gibi mütevazi malzemeler ile kızartılıp şerbetle buluşturur. Hayır lokması İstanbul olarak son teknolojiye sahip el değmeden üretim makinelerimiz sayesinde yine el değmeden kızartılır ve siz değerli halkımızla buluşturulur. Tüm dini günlerde kandillerde, bayramlarda, mevlitlerde, ramazan şenliklerinde lokma dağıtımına sıkça rastlayabilirsiniz. Kendi halkımızın yanı sıra turistlerinde yoğun ilgi gösterdiği lokma tatlısı günün her saatinde rağbet görmektedir.

lokmaci

Hem uygun fiyatı hem de lezzeti ile hem kendi halkımızın hem de turist misafirlerimizin ilgisini arttırmıştır. Hayır lokması İstanbul bu alanda bir marka olmakla beraber birçok büyük kuruluşunda her önemli organizasyonunda tercihi olmuştur. Lokma tatlısı genellikle toplu dağıtımlar için tercih edilmekte olup birçok hayır dağıtımında tercih edilmektedir.  Fiyat olarak çok uygun olmasının yanı sıra seri bir şekilde üretiliyor olması ülkemizin insanının en çok tercih ettiği hayır şekli olmasını sağlıyor. Eskiden ilkel yöntemler ile yapılan lokma tatlı şimdi yerini üretim makinelerine bırakıyor. Hayır lokması İstanbul olarak çok sayıda araç seçeneklerimizle istediğiniz nokta ya gelip uzman personel kadromuzla yoldan geçen tanıdığınız tanımadığınız herkese ikram edilerek hayırlarınızı gerçekleştiriyoruz. Tüm çatal, tabak beraberinde dağıtım yapmakta olup sizden ekstra hiçbir şey talep etmemekteyiz. Hayır lokması İstanbul tüm lokma malzemesinin en taze ve birinci sınıf markalardan tercih etmekte olup hijyen kurallarına uymaktadır. Sizin için anlamı olan ya da tercih ettiğiniz İstanbul içinden her yere gelebiliriz. Tüm Hayırlarınız kabul olması duasıyla hizmetimizden yaralanmak ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişme geçebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir